Czy jajka z podwójnym żółtkiem są zdrowe czy nie?

Kulinaria

Czy jajka z podwójnym żółtkiem są zdrowe? Odpowiedź brzmi i tak, i nie. Sprawdźmy, dlaczego.

Czy jajka z podwójnym żółtkiem są zdrowe?

Po pierwsze, porozmawiajmy o korzyściach odżywczych jaj. Są one uważane za kompletny pokarm białkowy. Oznacza to, że zawierają wszystkie dziewięć niezbędnych aminokwasów, które są budulcem białka w organizmie. Ponadto, żółtko zawiera witaminę A i B12. Są to ważne witaminy dla oczu, kości i skóry.

Podwójne żółtka jaj są doskonałym źródłem wysokiej jakości białka, a także zawierają fosfor, który jest niezbędny dla silnych kości i zębów. Ponadto zawierają żelazo, wapń, witaminę D i cholinę, które pomagają w metabolizmie tłuszczów.

Żółtko jajka z podwójnym żółtkiem jest najbardziej odżywczą częścią jajka.

Kulinarnie czy jajka z podwójnym żółtkiem są zdrowe?

Zawartość składników odżywczych w jajku z podwójnym żółtkiem jest taka sama jak w jajku z pojedynczym żółtkiem. Różni się jedynie kolorem i kształtem.

Jajka z podwójnym żółtkiem są łatwiejsze do obrania niż jajka z jednym żółtkiem. Dzieje się tak dlatego, że skorupka jajka z podwójnym żółtkiem jest grubsza i pozbycie się jej zajmuje więcej czasu.

Jajka z podwójnym żółtkiem są doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3. Kwasy tłuszczowe omega-3 znane są z tego, że obniżają ryzyko chorób układu krążenia, nowotworów, cukrzycy i stanów zapalnych.

Jajka z podwójnym żółtkiem są również dobrym źródłem witaminy D. Witamina D pomaga w przyswajaniu wapnia i fosforanów.

Wnioski:

Jajka z podwójnym żółtkiem to zdrowa opcja dla osób, które nie jedzą mięsa.