Co działo się w minionym tygodniu? #4

Jak ten czas szybko leci. Kolejny tydzień za nami i tym samym sposobem kończy się styczeń. Moi znajomi na Facebooku dołączają do nowych wyzwań w roku 2015 i widzę, że postanowienia noworoczne nie słabną! A jak jest u Was? Dla mnie był to najgorszy tydzień w tym Nowym Roku, więc szybko przechodzą do tego

Co działo się w minionym tygodniu?

#Auschwitz70

z17282200Q,Kadr-z-filmu--Ciemnosci-skryja-ziemie-

fot: Kadr z filmu “Ciemności skryją ziemię”

70- rocznica wyzwolenia więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz. Minęło tyle lat od zakończenia II wojny światowej, lecz temat Holocaustu i eksterminacji Żydów wciąż jest żywy i szeroko poruszany w mediach. Bardzo dobrze. Nie powinniśmy zapominać o swojej historii. Naród, który nie zna swojej historii ginie. Nie chodzi o rozpamiętywanie ran, lecz o szacunek dla wszystkich, którzy tam zginęli. W rocznicę wyzwolenia Telewizja Polska pokazała dokument, który przedstawia wkroczenie wojsk brytyjskich na teren obozu koncentracyjnego w Bergen-Belsen. Film przeleżał kilkadziesiąt lat w archiwach i dopiero teraz ujrzał światło dzienne. Jest przerażający. Wkrótce zabraknie również tych, którym udało się przeżyć obozy śmierci. Takie dokumenty są świadectwem tego, co się stało i o czym nigdy nie powinniśmy zapomnieć. Do niedawna film był dostępny na Youtube. Teraz, gdy chciałam wstawić tu link widzę, że już go nie ma. Dlatego chociaż “trailer” tu.

#Budweiser’s Super Bowl 2015

63b9adc6193abe1767427128c5cd3b86f64ba8ef

Budweiser znów to zrobił! Kolejny rok z rzędu możemy oglądać cudowną reklamę z labradorem i koniem w roli głównej! Jest niezwykła, jak wszystkie do tej pory. Uwielbiam reklamy, które wywołują we mnie emocje, a Budweiser sprawia, że ryczę jak bóbr! Zresztą zobaczcie sami! Link tutaj.

Emma Watson jako Bella

disney-heroines-1-belle-beauty-and-the-beast-emma-watson

fot: vogue.com

Tydzień temu zachwycałam się Emmą Watson na jej wystąpieniu w ramach programu HeForShe. W tym tygodniu na swoim Facebooku Emma pochwaliła się, że zagra Disney’owską Bellą z bajki “Piękna i Bestia”. Genialne! Uwielbiam wszystkie Disney’owskie księżniczki, a Emma idealnie pasuje do roli Belli. Vogue zrobił listę aktorek, które “pasują” do innych księżniczek: link. Zupełnie nie zgadzam się z propozycją Cary Delevingne jako Aurora ze “Śpiącej Królewny”. A Wam jak się podoba?

Co powiedziałabym sobie samej przed emigracją?

Nigdy nie mieszkałam poza granicami Polski, nawet poza granicami mojego Poznania. Nie wiem jak to jest być poza domem w obcym mieście. Nie wiem jak to jest tęsknić za najbliższymi, krajem. Nie potrafię doceniać na codzień tego gdzie żyję. Mogę sobie jedynie wyobrażać, co czują ludzie na emigracji. Autorka artykułu “co powiedziałabym sobie samej przed emigracją?” odpowiada na moje pytania. Ciekawa jestem czy to samo czują inni Polacy, którzy wyjechali?

Brąz dla Polaków!

r-600,0-n-Gq2090468mvTs_pilka_reczna_polska_katar_polska

fot. eska.pl

Wywalczony i zasłużony brązowy medal dla Polaków w Katarze! Gratulacje! Pięknie jest być Polką. Może warto w końcu postawić na inne sporty niż piłka nożna w naszym kraju? Piłka ręczna, siatkówka to dyscypliny, w które powinniśmy inwestować!

Na zakończenie tego tygodnia zostawiam Was z piosenką. Oczywiście soundtrack z Greya. Nic nie poradzę, że totalnie mnie urzekł. Miłego początku lutego!

Dodaj komentarz