W domu

Thrillery to jeden z moich ulubionych gatunków książek, a Harlan Coben to jeden z najchętniej czytanych przeze mnie autor. Niejednokrotnie wspominałam o tym, że trudno jest mu dorównywać, a najlepszym przykładem będzie moje porównywanie książek w stylu “Dziewczyna z pociągu” czy “Zapisane w wodzie” do twórczości Cobena.

Najnowsza powieść “W domu” to historia zaginięcia dwójki sześcioletnich chłopców. 10 lat po wydarzeniu pojawia się nowy trop, informujący o tym, że jeden z nich mógł być widziany w Londynie. To, co najbardziej mi się podoba, to powrót Myrona i Wina do akcji. Każdy, kto zaczytuje się w książkach Cobena na pewno zna tę dwójkę, która razem tworzy świetny duet do rozwiązywania tajemniczych zagadek czy morderstw. To, co ucieszy każdego fana, to na pewno fakt, że w książce pojawiają się rozdziały, w ktorych narratorem jest także Win. To coś, czego do tej pory nie było. W książce pojawia się wiele wątków związanych z poprzednimi przygodami i życiem Myrona czy Wina. Jeśli więc nie czytaliście poprzednich pozycji Cobena, to może być wam trudno zrozumieć niektóre odniesienia czy nawiązania. Jednak, nawet jeśli będzie to Wasza pierwsza przygoda z książkami tego autora, też śmiało Wam polecam.

Coben to mistrz  budowania napięcia i emocji, aż do ostatniej strony. Książka “W domu” to kolejny świetnie skonstruowany thriller, który wciąga już od pierwszych. Zaginieni 6-letni chłopacy z bogatych rodzin i tajemnicza historia, która się za tym kryje. Po 10 latach sprawa zostaje na nowo otwarta, a w rodzinach znów narodzi się nadzieja – jeden z nich był widziany w Londynie. Co działo się z chłopcami? Gdzie byli przez 10 lat? Czy oboje wciąż żyją? Na te oraz inne pytania szukają odpowiedzi Myron i Win.

W powieściach Cobena charakterystyczne jest to, że do ostatniej strony nie wiesz, co jeszcze może się zdarzyć. Zakończenie nigdy nie jest oczywiste i nudne, i tak też jest w tym przypadku. “W domu” to opowieść o tym, jak wiele jesteśmy poświęcić dla rodziny i jak mroczne tajemnice skrywane latami mogą wpłynąć na nasze życie.

 

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ:

Dziewczyna z pociągu

Zapisane w wodzie

 

 

 

Dodaj komentarz