Jak usmażyć świeżego dorsza

Kulinaria

Dorsz jest jednym z najpopularniejszych owoców morza, a także ulubieńcem dzieci, ponieważ jest smaczny i pożywny. Jeśli szukasz czegoś pysznego i szybkiego do zjedzenia to danie z pewnością spełni Twoje wymagania.

Możesz kupić świeżego dorsza online i zostanie on dostarczony do Twoich drzwi w ciągu kilku godzin. Ale jeśli chcesz zrobić go w domu, to będziesz potrzebował kilku podstawowych składników i kilku wskazówek, aby uczynić go idealnym.

Składniki potrzebne do przygotowania dorsza:

Świeży dorsz

Cytryna

Olej do gotowania

Sól

Przede wszystkim trzeba będzie wybrać kawałek świeżego dorsza, który zwykle można znaleźć na rynku. Lepiej jest kupić dorsza o wielkości 1/2 kg, ponieważ wystarczy on dla jednej osoby.

Pokrój rybę na dwie równe części i odłóż na bok. Teraz trzeba będzie usunąć ości z ryby. Można użyć łyżki i wydrążyć ości, a następnie umieścić je w zlewie.

Teraz trzeba będzie moczyć ości w soku z cytryny przez pół godziny. Trzymać go na bok, a następnie umyć kości.

Następnie trzeba będzie dokładnie oczyścić rybę. Oznacza to, że trzeba będzie szorować rybę za pomocą gąbki, a także wytrzeć rybę od góry do dołu. Następnie należy opłukać ją zimną wodą i odstawić na bok.

Teraz należy odsączyć wodę z ryby. Dzięki temu będzie ona miękka i delikatna.

Jeśli smażysz świeżego dorsza, musisz rozgrzać olej na patelni. Ważne jest, aby podgrzać olej do momentu, aż się rozgrzeje, a następnie wlać go na patelnię.

Gdy olej będzie już rozgrzany, należy dodać do niego rybę. Należy smażyć rybę przez 2 do 3 minut na średnim ogniu, a następnie zmienić go na niski.

Jeśli przygotowujesz to danie dla dzieci, musisz smażyć rybę powoli. Jeśli smażysz rybę dla dorosłych, musisz smażyć ją przez około minutę, a następnie wyłączyć ogień.

Teraz należy dodać sól do ryby, a następnie ponownie włączyć wysoką temperaturę. Sól pomoże zmniejszyć prawdopodobieństwo wyschnięcia ryby.

Jeśli dorsz został przygotowany prawidłowo, nie trzeba będzie dodawać żadnych innych przypraw. Można podawać dorsza, a także przechowywać resztki w lodówce.

Wnioski:

Danie jest gotowe i możesz je jeść na śniadanie lub kolację. Można też zrobić je dla dzieci, a także zrobić jako deser. Jest pyszne i łatwe do wykonania. Więc spróbuj raz i ciesz się tym przepisem.