Najlepsze świąteczne filmy

Tutaj pisałam Wam o tym dlaczego kocham Święta Bożego Narodzenia. Jednym z powodów były świąteczne filmy, które totalnie wprawiają mnie w klimat Świąt. Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić listę filmów, które są najlepsze na ten świąteczny okres. Wiele z nich widziałam i uwielbiam, niektóre są zaś na mojej tegorocznej liście do obejrzenia.

Oto moje Najlepsze świąteczne filmy

1. TO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ

7537950.3

Zdecydowanie mój świąteczny faworyt. Nie ma Bożego Narodzenia bez To właśnie miłość. Gwiazdorska obsada i cudowna atmosfera Londynu. Film to kilka historii, które rozgrywają się przed Świętami, a wszystkich bohaterów łączą wspólne więzi. Niezwykła, ciepła opowieść o różnych rodzajach miłości między ludźmi.

2. HOLIDAY

7533463.3

2 kobiety, 2 historie a w każdej chodzi oczywiście o miłość. Właśnie z powodu miłości, a raczej zawodów miłosnych nieznajome kobiety, które poznają się przez Internet postanawiają się zamienić na Święta domami. W ten sposób jedna z nich trafia do słonecznego Los Angeles, a druga na angielską wieś (domek jest tak idealnym miejscem, że chciałabym tam się znaleźć na Święta).

3. KEVIN SAM W DOMU

Kevin_sam_w_domu

Ludzie dzielą się na 2 grupy. Ci, którzy nie mogą już patrzeć na Kevina i tych, którzy nie wyobrażają sobie bez niego Świąt. Ja zdecydowanie należę do tej drugiej. Oglądam Kevina od dziecka, co roku i nie zamierzam rezygnować z tej tradycji.

4.JACK FROST

6922483.3

Gdy wpadłam na pomysł napisania tego wpisu od razu do głowy przyszedł mi film, w którym ojciec zamienia się w bałwana. Nie pamiętałam dokładnie nazwy, ale poszperałam i jest Jack Frost. Tytułowy bohater to rockandrollowy ojciec, który zaniedbuje swoją rodzinę. Ginie w wypadku samochodowym, by rok później powrócić na Święta w postaci bałwana. Pamiętam, że za każdym razem, gdy bałwan topnieje ryczę jak dziecko.

5. ARTUR RATUJE GWIAZDKĘ

7404473.3

W zeszłym roku, gdy poszukiwałam z chłopakiem filmu na Święta trafiłam na Artur ratuje gwiazdkę. Kocham bajki! Kocham wszystkie bajki, a jeśli są świąteczne to jeszcze lepiej. Tytułowy Artur postanawia dostarczyć jeden zapomniany prezent gwiazdkowy tak, by w Święta każde żadne dziecko nie zostało pominięte.

6. GRINCH

 6900302.3

Ten film kojarzy mi się z dość dziwnymi ludźmi z miejscowości o dziwnej nazwie, którzy przygotowują się całym miasteczkiem do Świąt Bożego Narodzenia. Jeden mieszkaniec- Grinch nie cierpi Gwiazdki i postanawia za wszelką cenę zrujnować Święta.

7. LISTY DO M

7403102.3

To była pierwsza polska komedia romantyczna, na którą wybrałam się do kina. A zdecydowałam się na to tylko dlatego, że pojawił się motyw Bożego Narodzenia. I bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. “Listy do M” to naprawdę ciepła i świąteczna historia ludzi, którzy podczas Bożego Narodzenia odnajdują miłość.

8. FAMILY MAN

7295336.3

To kolejny film, który odkryłam rok temu. Jack Cambell, biznesmen, któremu wydaje się, że ma wszystko czego mógłby potrzebować do szczęścia wspomina swoją eksnarzeczoną, którą porzucił dla kariery. W Wigilię zasypia w swoim luksusowym apartamencie, by następnego dnia obudzić się jako mąż, ojciec i sprzedawca opon z przedmieść. Ma możliwość posmakowania życia, które byłoby jego, gdyby kiedyś zdecydował się wybrać inną drogę.

9. CZEKAJĄC NA CUD

plakat_fb4603e6d8eba80

Ten film znajduje się na mojej liście filmów do obejrzenia w te Święta. Paul Walker, Penelope Cruz zdecydowanie powinni Was zachęcić do zrobienia tego samego!

10. ŚWIĘTA LAST MINUTE

dfcd370a7735a4ae515fd2718ef263e2

Kolejny film do obejrzenia tego roku. Tym razem komedia, która mam nadzieję idealnie sprawdzi się na poświąteczne lenistwo na kanapie.

11. DZIENNIK BRIDGET JONES

7180003.3

Bonus na koniec! Może to nie jest całkiem świąteczny film, ale zdecydowanie ma wątek Świąt, więc zdecydowanie kwalifikuje się do mojej listy. Zbliża się kolejne Boże Narodzenie, a Bridget Jones wciąż jest samotną kobietą, która nie ma kogo przedstawić swojej rodzinie. Bridget Jones to idealny film, nie tylko dla samotnych kobiet.

To moja osobista lista filmów, które towarzyszą mi w Święta i, które mam nadzieję wprowadzą również Was w świąteczny nastrój. Tymczasem uciekam lepić pierogi, a Wam życzę Wesołych Świąt! 🙂

Dodaj komentarz