10 najpiękniejszych ras psów

Kiedyś będę mieszkać na ogromnej farmie otoczonej lasami i jeziorami , jednak nie tak bardzo daleko od miasta, a w moim ogrodzie będą biegały wszystkie moje wymarzone psy. Wiem, że gust jest każdego osobistą sprawą i to, co podoba się mi niekoniecznie będzie podobało się Wam. Ale skoro to mój blog, a ja uwielbiam wszelkiego rodzaju rankingi, dlatego dziś publikuję mój subiektywny ranking:

10 najpiękniejszych ras psów

Owczarek Australijski, typ amerykański, Aussie

unnamed

Co byłaby ze mnie za właścicielka gdybym na pierwszym miejscu nie uplasowała mojego ukochana Astora! Astor jest Owczarkiem Australijskim o ubarwieniu red merle i, gdy poszukiwałam rasy psa, która będzie spełniała wszystkie moje oczekiwania Aussie wypadł obiecująco. Jest ze mną trzy lata i wiem, że był to wybór idealny.

Berneński Pies Pasterski

Berne?ski pies pasterski

fot. dinoanimals.pl

Berneńczyka mogłabym jednocześnie postawić obok Australiczyka, bo jest to druga rasa, którą kocham szczerze. Planuję za rok sprawić mojemu Astorowi towarzystwo właśnie w postaci przepięknej suczki Berneńskiej. Cudowna majestatyczna postawa, łagodne spojrzenie i wspaniały temperament sprawia, że te psy kocha się miłością wielką.

Golden Retriever

Golden retriever

fot. dinoanimals.pl

Golden jest moim marzeniem z dzieciństwa. Gdy byłam mała miałam małego psa- pinczera miniaturkę i od wtedy marzył mi się duży pies z długą, błyszczącą sierścią. Jedyną rozpoznawalną przeze mnie wtedy rasą był właśnie pocieszny Golden. Co dziwne nigdy nie chciałam labradora, bo kojarzyły mi się z tymi grubymi psami, które chodzą po osiedlach. Wieszałam obrazki Goldenów wycięte z gazet i wieszałam na lodówce w nadziei, że rodzice ulegną i zgodzą się na drugiego, dużego psa.  Z czasem ich popularność i wszechobecność sprawiła, że moja miłość nieco osłabła, ale gdy już będę miała swoją farmę to Goldena na niej nie zabraknie.

Nova Scotia Retriever, Toller

Nova_Scotia_Duck_Tolling_Retriever

fot. wikipedia

 Fascynują mnie wszystkie rasy psów, które w Polsce są jeszcze mało znane i nie zdążyły przejść “przerasowienia” przez hodowców jak to ma miejsce w przypadku owczarków niemieckich. Pierwszy raz spotkałam się z tą rasą, gdy byłam na szkoleniu z moim Astorem. Toller wygląda trochę jak rudy Golden Retriever ( pamiętajcie, że rudy kolor sierści u Goldenów nie jest poprawny we wzorcu rasy!) lecz różni się charakterem. Toller nie są tak ufne i nie od razu kochają wszystkich jak Goldeny. Są za tak samo urocze i piękne!

Leonberger

Leonberger

fot.dinoanimals.pl

Pewnie zdążyliście do tej pory zauważyć, że kocham szczególnie duże, z długą sierścią psiaki. Leonberger jest prawdziwym niedźwiedziem, do którego możecie się tulić. Jego wygląd może odrobinę przerażać, jednak to tylko pozory bo Leonbergery to kochane olbrzymy. Są całkowicie oddane swojej rodzinie i to właśnie jest podawane jako najważniejsza cecha tych psów.

 Owczarek niemiecki długowłosy

Owczarek niemiecki, alzacki

 

 

 

 

Zastanawiałam się trochę czy umieszczać tutaj owczarka niemieckiego. Dlaczego? Dlatego, że jeśli ktokolwiek z Was kupowałby tego psa z hodowli może być pewien, że to nie będzie ten piękny dumny pies o jakim myślicie. Na wystawach psów furorę robią owczarki niemieckie o bardzo ugiętych tylnich łapach z dupą przy ziemi.  Taka moda zapanowała. Jeśli widzieliście to wiecie o co mi chodzi, ale wzorzec rasy uległ ogromnej zmianie i wiele z tych psów wygląda teraz jak chodzące pokraki z wadami. Wielka szkoda.

Nowofunland

NOWOFUNLAND

fot. shihtzaki.pl

To nic, że się ślinią, są potężne, trzeba je dokładnie wyczesywać. Nowofunlandy są genialne! Tylko pomyślcie o wtulaniu się w nie zimą! Mnie szczególnie urzekają brązowe nowofunlandy z racji tego, że są tak rzadkie!

Biały owczarek szwajcarski

(tapeciarnia.pl)173324_bialy_owczarek_szwajcarski_laka

Biały owczarek jest odmianą owczarka niemieckiego, który w Polsce cieszy się jeszcze bardzo małą popularnością. Moim zdaniem jest świetnym wyborem, dla tych, którzy kochają owczarki niemiecki, lecz jednocześnie chcieliby czegoś innego. Mówi się, że są to psy wrażliwsze i bardziej zrównoważone.

Springer Spaniel Angielski

Springer_spaniel_angielski_2

Do tej pory na mojej liście nie pojawił się żaden pies myśliwski, ale przecież na dużej farmie musi się taki znaleźć! Ten spaniel jest średnim, posłusznym psem, który mimo swojego rozmiaru potrzebuje dużo ruchu. Ale poza tym czy nie jest uroczy?

Dog Niemiecki

Dog niemiecki

To chyba największe zaskoczenie. Dog niemiecki w 10 najpiękniejszych ras psów ? TAK! Dog niemieckie są niezwykłe. Najbardziej podobają mi się czarne i błękitne jak ze stali. Są majestatyczne, dumne i sprawiają wrażenie psich arystokratów. Swoim wyglądem z całą pewnością mogą odstraszać, a na mojej farmie na pewno zda egzamin jako pies stróżujący!

Na tym koniec! To jest moja subiektywna lista 10 najpiękniejszych ras psów. Jak zauważyliście nie ma wśród nich małych psów, ale myślę, że kiedyś powstanie mój ranking 10 małych psów, które ewentualnie mogłabym mieć. Dominują za to psy łagodne, towarzyskie i przyjacielskie. Nie ciągnie mnie do ras, które powszechnie uważane są za agresywne (chociaż nie ma czegoś takiego jak agresywna rasa. Jest tylko pies słabo wychowany) i takich, które wymagają silnej ręki jednego właściciela.

A jakie są Wasze ulubione rasy psów?

4 comments

  1. Eliza says:

    Dogi niemieckie są świetne pod wieloma względami, ale jeśli chodzi o zdrowie jest trochę gorzej (skręt żołądka i bardzo krótkie życie-4-7 lat). Fajny ranking. Zrób kiedyś o najmniej znanych rasach. 😉

Dodaj komentarz