Przyjaźń damsko- męska

Od zawsze wolałam spędzać czas z facetami. Faceci są prości. Faceci są zabawni, nie narzekają i nigdy niczego nie komplikują. Pod warunkiem, że ten facet to Twój kumpel.  Naprawdę świetną sprawą jest mieć za prawdziwego kumpla mężczyznę. Można z nim spędzać czas o wiele lepiej niż z niejedną kobietą. Kto lepiej wytłumaczy Ci męski punkt widzenia? Z kim będziesz mogła wypić piwo grając na PlayStation? Kto pozwoli Ci zrozumieć, że mężczyźni wcale, ale to wcale nie są źli. Wprost przeciwnie. Kto będzie rozbawiał Cię do łez? Z kim będziesz mogła gadać na wiele tematów i kto wytłumaczy Ci zachowanie innych facetów? Oczywiście facet-kumpel. Brzmi rewelacyjnie? Dokładnie. Tylko tak brzmi. Bo rzeczywistość, jak to często bywa, jest zupełnie inna.

2011_friends_with_benefits_001

Wiem coś o tym. I wiem o tym z autopsji. Gdybyście zapytali mnie jeszcze parę lat temu, czy istnieje przyjaźń między mężczyzną a kobietą to najgłośniej krzyczałabym, że TAK. Dzisiaj stoję w pierwszym rzędzie tych, którzy mówią, że nie. Nie ma przyjaźni damsko-męskiej. Nie istnieje. I zuchwale śmiem twierdzić, że wiem co mówię. Przez kilka lat miałam przyjaciela mężczyznę. Myślałam, że mam nawet paru. Ale dziś wiem, że tylko mi się zdawało.  Nie ma czegoś takiego jak przyjaźń damsko-męska, bo to jest sprzeczne z naturą ludzką. W moim przypadku to nie był główny powód końca przyjaźni, ale myślę, że nie da się spędzać ze sobą dużo czasu, rozmawiać i przebywać razem i twierdzić ciągle, że to tylko przyjaźń. W końcu któraś ze stron będzie oczekiwała więcej i będzie liczyła na to, że przyjaźń jest wstępem do miłości. Prawda? Wydaje mi się jednak, że najczęstszym powodem, dla których przyjaźń damsko-męska się kończy jest… pojawienie się trzeciej osoby. Zazwyczaj tą trzecią osobą jest zazdrosna dziewczyna Twojego przyjaciela, która nie zrozumie tego, że jej faceta traktujesz jak brata. Jest to mur nie do przebicia. Możesz tłumaczyć, rozmawiać i przekonywać i nic. A zakochany facet dość szybko zapomina o swojej kumpeli- dziewczynie. Jeśli się mylę to proszę dajcie mi znać!

Bardzo chciałabym wierzyć, że kobieta i mężczyzna mogą tworzyć parę dobrych przyjaciół bez żadnych podtekstów seksualnych i nie zawsze historia musiałaby się zakończyć tak jak w przypadku Mili Kunis i Justina Timberlake’a. Bardzo chciałabym wierzyć, że kobieta i mężczyzna będą umieli się przyjaźnić pomimo wielu dzielących ich różnic i przeszkód. Ale nie wierzę.

A Wy, co myślicie? Istnieje przyjaźń damsko- męska?

2 comments

  1. Izkus says:

    Nie wiem jak to się stało, ale gdzieś mi się ominęło tę notkę.

    Ja tam myślę, że w odpowiednich warunkach laboratoryjnych przyjaźń damsko-męska istnieje, bo tak jak istnieją fajni faceci, tak też istnieją normalne dziewczyny, które nie chcą swojej drugiej połówce wskazywać, z kim może spędzać czas, a z kim nie.

    Niestety, rozpadające się znajomości są skutkiem wielu związków. Niezależnie od tego, czy przyjaźnisz się z ich męską częścią, czy z damską. Brak czasu zawsze ma szansę zrobić swoje.

Dodaj komentarz