Dlaczego dobrze jest mieć bliską kumpelę?

Kiedyś napisałam, że wolę spędzać czas z facetami. Uważam, że są zabawniejsi, bezproblemowi i dużo łatwiej się z nimi rozmawia. Nadal podtrzymuję to, co wtedy powiedziałam. Jednak pomimo tego nie wyobrażam sobie nie mieć przy sobie bliskich przyjaciółek. Takich prawdziwych, które całkowicie Cię zrozumieją, bo w końcu też są kobietami. Dziwię się tym dziewczynom, które nie mają w swoim otoczeniu nikogo takiego z własnego wyboru. No, bo wiecie – przyjaciółek nikt nie zastąpi. Ja z moją najlepszą przyjaciółką widuję się stosunkowo rzadko, a pomimo tego jest jedną z pierwszych osób, z którą chcę dzielić się tym, co dzieje się u mnie ważnego. I jest osobą, która wiem, że zrobiłaby dla mnie niemal wszystko. Z moimi innymi przyjaciółkami gadam każdego dnia. O wszystkim i o niczym. Są istotną częścią mojej codzienności.

pexels-photo-42389-large

Właściwie dlaczego warto mieć bliskie przyjaciółki?

Słuchają i rozumieją Cię. Każdy w swoim życiu ma okres, gdy potrzebuje się wygadać i chce mieć komu. Twoja dobra kumpela nie tylko będzie Cię słuchała, ale jak przystało na dobrą przyjaciółkę w odpowiednich momentach historii będzie dopytywać o szczegóły, w innych zaś milczeć, w jeszcze innych komentować. Nawet, jeśli Cię skrytykuje to nie po to, żeby Ci dopiec, ale żeby pomóc. Zrozumie, gdy nie będziesz miała humoru i gdy będziesz chciała pobyć sama, ale będzie też, gdy potrzebna Ci będzie rozmowa.

Interesuje się Tobą. Grupa przyjaciół to świetna sprawa, gdy chcesz się pobawić i świetnie spędzić czas. Jednak trudno, żebyś z każdą osobą regularnie prowadził głębokie rozmowy o życiu. Tylko Twoje najbliższe przyjaciółki tak naprawdę wiedzą, co dzieje się u Ciebie. Znają Twoje plany, uczucia i emocje. Wiedzą, kiedy denerwuje Cię facet i koleżanki z pracy. Wiedzą, jakiego shake’a pijesz i jakie lody jesz czy jaki zestaw sushi lubisz. Pamiętają o Twoich sprawach i nie dlatego, że jest wścibską jędzą, ale dlatego, że naprawdę się Tobą interesuje. Nie zapominają o ważnych dla Ciebie wydarzeniach i czujesz ich głębokie wsparcie, nawet gdy nie ma ich obok. Znają Twoją rodzinę, wiedzą jak nazywa się Twoja babcia i uważają, że Twój pies jest najlepszy na świecie.

Baba to jednak baba. Nikt tak jak Twoje najlepsze przyjaciółki nie będzie zachwycał się Twoimi nowymi butami. Z nikim innym nie będziesz mógł obgadywać nielubianych przez Ciebie osób.  Nikt nie zrozumie Twoich humorów i fochów tak jak One. Kto przymknie oko na Twoją małą pokusę w postaci wielkiego ciacha, gdy jesteś na diecie? Kto pójdzie z Tobą na zakupy? Kto wyskoczy na babskie ploty przy drinku? Kto będzie chronił Ci tyłek i krył Cię w różnych sytuacjach? Kto potrzyma Ci włosy, gdy pierwszą imprezę będziesz spędzać przyklejona do toalety?

Zawsze będzie po Twojej stronie. Różni ludzie pojawiają się w naszym życiu i odchodzą. Niektórzy znajomi w ogóle nie mają dla Ciebie większego znaczenia, niektórzy z nich w wielu sytuacjach odwrócą się od Ciebie, na niektórych wcale nie możesz liczyć. Twoje najlepsze kumpele zawsze wezmą Twoją stroną. Nieważne czy masz rację czy nie – babska solidarność zobowiązuje. Przyjaciółki będą przy Tobie, cokolwiek by się nie działo; będą Cię wspierać i służyć pomocą.

Wspólne wspomnienia. Wyobraź sobie przyjaźń, która trwa całe życie, pomimo odległości i wyboru różnych dróg życiowych. Nie tylko zyskujesz osobę, która staje się dla Ciebie rodziną, ale dodatkowo budujecie piękne wspomnienia, których nikt Wam nie zabierze. Pierwsze szkolne miłości, kłótnie, ważne decyzje i przełomowe historie w życiu. Przejście razem przez etap studiów, obecność na własnych ślubach, by potem na starość usiąść z przyjaciółkami, gdy mąż będzie na rybach, przy dobrym drinku, z psem leżącym u nóg i trzaskającym ogniem w kominku.

Macie kogoś takiego w swoim życiu? Na moje szczęście, moje przyjaciółki to mądre, piękne i bezinteresowne kobiety, z którymi łączy mnie silna więź.

 

MOŻE SPODOBAĆ CI SIĘ:

Jak udaje nam się trzymać w grupie?

o przyjaźni

Dodaj komentarz