Dlaczego dobrze jest mieć bliską kumpelę?

Kiedyś napisałam, że wolę spędzać czas z facetami. Uważam, że są zabawniejsi, bezproblemowi i dużo łatwiej się z nimi rozmawia. Nadal podtrzymuję to, co wtedy powiedziałam. Jednak pomimo tego nie wyobrażam sobie nie mieć przy sobie bliskiej przyjaciółki. Takiej prawdziwej, która całkowicie Cię zrozumie, bo w końcu też jest babą. Dziwię się tym dziewczynom, które nie mają w swoim otoczeniu nikogo takiego z własnego wyboru. No, bo wiecie – prawdziwej przyjaciółki nikt nie zastąpi. Ja z moją widuję się stosunkowo rzadko a pomimo tego jest jedną z pierwszych osób, z którą chcę dzielić się tym, co dzieje się u mnie ważnego. I jest osobą, która wiem, że zrobiłaby dla mnie niemal wszystko.

pexels-photo-42389-large

Właściwie dlaczego dobrze jest mieć bliską kumpelę?

1 Słucha i rozumie Cię. Każdy w swoim życiu ma okres, gdy potrzebuje się wygadać i chce mieć komu. Twoja dobra kumpela nie tylko będzie Cię słuchała, ale jak przystało na dobrą przyjaciółkę w odpowiednich momentach historii będzie dopytywać o szczegóły, w innych zaś milczeć, w jeszcze innych komentować. Nawet, jeśli Cię skrytykuje to nie po to, żeby Ci dopiec, ale żeby pomóc. Zrozumie, gdy nie będziesz miała humoru i gdy będziesz chciała pobyć sama, ale będzie też, gdy potrzebna Ci będzie rozmowa.

2 Interesuje się Tobą. Grupa przyjaciół to świetna sprawa, gdy chcesz się pobawić i świetnie spędzić czas. Jednak trudno, żebyś z każdą osobą regularnie prowadził głębokie rozmowy o życiu. Tylko Twoja najbliższa przyjaciółka tak naprawdę wie, co dzieje się u Ciebie. Wie o Twoich planach, o Twoich uczuciach i emocjach. Wie, kiedy denerwuje Cię facet i koleżanki z pracy. Wie, jakiego shake’a pijesz i jakie lody jesz. Pamięta o Twoich sprawach i nie dlatego, że jest wścibską jędzą, ale dlatego, że naprawdę się Tobą interesuje. Nie zapomina o ważnych dla Ciebie wydarzeniach i czujesz jej głębokie wsparcie, nawet gdy nie ma jej obok. Zna Twoją rodzinę, wie jak nazywa się Twoja babcia i uważa, że Twój pies jest najlepszy na świecie.

3 Baba to jednak baba. Nikt tak jak Twoja najlepsza przyjaciółka nie będzie zachwycał się Twoimi nowymi butami. Z nikim innym nie będziesz mógł obgadywać nielubianych przez Ciebie osób.  Nikt nie zrozumie Twoich humorów i fochów tak jak Ona. Kto przymknie oko na Twoją małą pokusę w postaci wielkiego ciacha, gdy jesteś na diecie? Kto pójdzie z Tobą na zakupy? Kto wyskoczy na babskie ploty przy drinku? Kto będzie chronił Ci tyłek i krył Cię w różnych sytuacjach? Kto potrzyma Ci włosy, gdy pierwszą imprezę będziesz spędzać przyklejona do toalety?

4 Zawsze będzie po Twojej stronie. Różni ludzie pojawiają się w naszym życiu i odchodzą. Niektórzy znajomi w ogóle nie mają dla Ciebie większego znaczenia, niektórzy z nich w wielu sytuacjach odwrócą się od Ciebie, na niektórych wcale nie możesz liczyć. Twoja najlepsza kumpela zawsze weźmie Twoją stroną. Nieważne czy masz rację czy nie – babska solidarność zobowiązuje. Twoja przyjaciółka będzie przy Tobie cokolwiek by się nie działo; będzie Cię wspierać i służyć pomocą.

5 Wspólne wspomnienia. Wyobraź sobie przyjaźń, która trwa całe życie, pomimo odległości i wyboru różnych dróg życiowych. Nie tylko zyskujesz osobę, która staje się dla Ciebie rodziną, ale dodatkowo budujecie piękne wspomnienia, których nikt Wam nie zabierze. Pierwsze szkolne miłości, kłótnie, ważne decyzje i przełomowe historie w życiu. Przejście razem przez etap studiów, bycie świadkową na ślubie, by potem na starość usiąść z przyjaciółką, gdy mąż będzie na rybach, przy dobrym drinku, z psem leżącym u nóg i trzaskającym ogniem w kominku.

Dodaj komentarz