Disco Polo

Na wstępie muszę zaznaczyć, że muzyka disco polo w żaden sposób nie jest bliska mojemu sercu, ale też nie jestem jej zagorzałą przeciwniczką. Chciałam poruszyć temat disco polo, bo to zjawisko jest dla mnie czymś absolutnie niesłychanym.

Pamiętam jak miałam 8,9 no może 10 lat i co niedzielę na Polsacie leciało Disco Relax i tak jakoś się oglądało. Pamiętam jak w dzieciństwie mieliśmy małe radio na kasety i jadąc na wakacje zawsze puszczaliśmy sobie disco polo. Skąd mieliśmy kasety z tą muzyką? Pojęcia nie mam, ale były. Nie wiem czy podobała mi się wtedy ta muzyka, ale była powszechna. No, bo powiedzcie kto nie zna?

No widzicie o, co mi chodzi? Niby nikt nie słuchał, a Shazzę jakoś wszyscy znają i kojarzą do dziś. Polska ikona Disco Polo. Przyznajcie się sami przed sobą, że nie znacie ANI JEDNEJ piosenki. Nie uwierzę Wam i tak. Przypominacie sobie wesele bez “jesteś szalona”? Swoją drogą to w ogóle nie rozumiem jak można puszczać disco polo na weselach, ale to każdego prywatna sprawa. Kto z Was nigdy nie śpiewał na karaoke najbardziej obciachowych piosenek lub kto z Was naprawdę nigdy w życiu do nich nie tańczył? A teraz powiedzcie prawdę: kto z Was nie słyszał tego:

Proszę, wyjaśnijcie mi fenomen “ona tańczy dla mnie”, bo nie jestem w stanie go pojąć. Nagle znikąd piosenkę zaczynają puszczać w radio, odsłony na youtube rosną a wokalista zespołu “weekend” jest wszędzie. No jak, skąd, dlaczego? Skłamałabym jeśli napisałabym, że nigdy nie słuchałam żadnych “discopolowych hitów”. Na imprezach, na karaoke to najczęściej wybierane piosenki, bo ile razy słyszeliście, że “ludzie najlepiej bawią się przy disco polo”?. Nie jestem przekonana, ale jednak coś w tym jest. No, bo skąd ten nagły powrót?  Bardzo nie chciałabym napisać, że disco polo stało się naszą narodową muzyką, ale czy tak troszeczkę nie jest? Jest popyt jest podaż. A wygląda na to, że ludzie w Polsce naprawdę cenią dobre, stare #Disco Polo.

 

 

One comment

  1. Izkus says:

    Ludzie cenią disco polo, bo garną się do wszystkiego, co nie wymaga od nich myślenia. To najbardziej podstawowy i najsmutniejszy powód wielu zjawisk, które istnieją w naszym cudownym świecie 😛

    No i jest coś takiego jak muzyka wpadająca w ucho, nawet jeśli nam się nie podoba, to nie sposób się od niej uwolnić.

    Tyle na ten temat 😀

Dodaj komentarz