Boże Narodzenie

a56c8b2ecfb23dd05a887285a755af06

Niespecjalnie przepadam za zimą. Skrobanie od rana szyb samochodu, czerwony od zimna nos, grube kurtki, ciemno na dworze i śnieg, który zamienia się w brudną breję.  Jedyny powód, który umila mi ten okres to właśnie Święta Bożego Narodzenia. Kocham ten świąteczny czas zaczynając od Mikołajek aż po wszystkie przygotowania do 24 grudnia. Jest to zdecydowanie mój ukochany i wyczekiwany przez cały rok czas (oprócz oczywiście nadejścia wiosny).

Dlaczego kocham Boże Narodzenie?

1.Boże Narodzenie jest magiczne

Uwielbiam mówić “Wesołych Świąt” ludziom w sklepach, na ulicach. Uwielbiam okres poszukiwania prezentów i ozdób do domu. Kocham przystrojone,  świecące miasto w okresie świątecznym i picie piernikowej kawy. Kocham wszystkie świąteczne piosenki i kolędy. Rozkoszuję się świątecznymi zapachami Yankee Candle. Rozczula mnie wszystko, co związane jest ze Świętami. Poczucie ciepła rodzinnego i nadziei. A panująca wszędzie świąteczna atmosfera jest czymś niezwykłym.

c2b939532f1fd6c5636dbdb1507a135b

2. Świąteczne potrawy

W żaden inny dzień w roku pierogi, barszcz czy ryby nie smakują tak samo jak w Boże Narodzenie. Zapach pierniczków i mandarynek rozchodzi się po domu i od zawsze kojarzy mi się ze Świętami. Czas spędzony z rodziną przy stole, przy przygotowywanych wcześniej potrawach to najpiękniejsze momenty w ciągu całego roku. Kocham jeść przez trzy dni z rzędu pierogi z kapustą i grzybami, aż mi wychodzą bokiem i mam ich dość do następnego roku. Kocham skubać pierniczki, czy popijać barszcz podczas oglądania świątecznych filmów!

062bcf686

 3. Świąteczne filmy

Gdy już wystarczająco się najem, odpalam świeczki i zaczynam maraton. Czym byłyby Święta Bożego Narodzenia bez świątecznych filmów? Uwielbiam wszystkie, w których występuje motyw Świąt. Mam na tym punkcie bzika. Kevin, Grinch, To właśnie miłość, Holiday to moje świąteczne klasyki, bez których nie ma dla mnie Bożego Narodzenia. Oglądam też wszystkie świąteczne bajki, bo są cudowne i magiczne.

Boże Narodzenie jest dla mnie absolutnie najważniejszym dniem w roku. Nie wyobrażam sobie spędzać Świąt z dala od domu i bliskich, a wiem, że niektórzy są do tego zmuszeni. Nie potrafię sobie tego wyobrazić. Nie będę życzyć jeszcze Wesołych Świąt, bo przyjdzie na to czas. Po przeczytaniu wpisu uciekajcie zapakować już prezenty! Hohoh!

Dodaj komentarz