Pałac w Biedrusku

20150329_105739

Witam Was, już czwarty dzień z rzędu:) Jak złapię wiatr w żagle, to nie mogę przestać pisać.W każdym razie dziś przychodzę do Was z relacją z naszego krótkiego wypadu za miasto. Uwielbiam wszelkie zamki, pałace, stare rezydencje i zajazdy. Jednym z moich celów jest zobaczenie wszystkich zamków z tej listy. Narazie musiałam jednak zadowolić się krótką wizytą w Pałacu w Biedrusku, mieszczącego się pod Poznaniem. Gdy przyjechaliśmy pogoda była straszna, ale mimo to postanowiliśmy przejść się po terenie i sprawdzić, co miejsce ma do zaoferowania. Okazało się, że… niewiele. Liczyłam na piękne ogrody, pełne kwiatów i przystrzyżonych trawników. Niestety teren wokół pałacu jest dość zaniedbany. Trochę byliśmy zawiedzeni, ale daliśmy miejscu szansę. Okazało się, że słusznie!

20150329_105439

Sam Pałac jest piękny. Może nie bardzo okazały, ale całkiem przyjemny na romantyczny weekend we dwoje.  Dopiero po przeczytaniu informatora o historii Pałacu w Biedrusku dowiedziałam się, że należy on do nowych właścicieli dopiero od 2009r lub 2010r (aaaa, nie pamiętam), a wszelkie remonty i renowacje pokrywane są z prywatnych pieniędzy, bez żadnego dofinansowania. Wtedy dopiero zrozumiałam, że to może być powód, dla którego teren wokół Pałacu nie jest jeszcze zagospodarowany.

20150328_165615

W ofercie wyjazdu mieliśmy też romantyczną 3- daniową kolację w Restauracji Pałacowej, która odbyła się w naprawdę przyjemnym i nastrojowym klimacie.Jedzenie było pyszne, więc prawdopodobnie za rok o tej samej porze wybierzemy się tam na obiad :).

Myślę, że właściciele muszą jeszcze sporo pracy i pieniędzy włożyć w to, by tereny wokół Pałacu prezentowały się równie pięknie jak sam obiekt. Wtedy goście będą mogli nie tylko podziwiać jego wnętrze, ale także pospacerować po ogrodach. Myślę, że nawet teraz taki Pałac w Biedrusku, to idealne miejsce na służbową imprezę, romantyczny wyjazd we dwoje, czy nawet zorganizowanie wesela.

20150329_105339

Dla mnie Pałac Biedrusko ma szczególne znaczenie:) To właśnie tam mój chłopak oficjalnie został moim narzeczonym!

20150329_102341

One comment

  1. Izu says:

    Nigdy tam nie byłam, więc to tylko luźna sugestia, ale proponuję wrócić, gdy wiosna zacznie się pełną parą – rzadko który ogród zaraz po zimie robi dobre wrażenie 😉

Dodaj komentarz