Co działo się w minionym tygodniu? #7

Zdaję sobie sprawę z tego, że dawno nie było tego typu wpisu. Nie będę się usprawiedliwiać i po raz kolejny pisać, że naprawdę nie miałam czasu. W tym tygodniu działo się naprawdę wiele, szczególnie tych przykrych rzeczy. Oto mój subiektywny przegląd tygodnia.

Co działo się w minionym tygodniu?

Śmierć Władysława Bartoszewskiego

10408737_10152792115596485_8367021638271703420_n

fot. Facebook TVN24

Władysław Bartoszewski był więźniem Auschwitz, żołnierzem Armii Krajowej oraz uczestnik Powstania Warszawskiego. W wolnej już Polsce był ministrem spraw zagranicznych, publicystą oraz działaczem społecznym. Ludzie odchodzą i to naturalna kolej rzeczy. Jednak szczególnie przykre jest, gdy odchodzą Wielcy Polacy, świadkowie historii Polski. Niedługo nie będzie już nikogo, kto będzie pamiętał najgorsze czasy i mógł o nich opowiadać. Mimo, że nie powinniśmy żyć przeszłością to musimy mieć do niej szacunek. Musimy znać swoją historię i pamiętać o jej bohaterach.

“Dlaczego jesteście obleśni?”

To kolejna nieprzyjemna rzecz tego tygodnia. “Dlaczego jesteście obleśni” to tytuł wpisu jednej z blogerek, który przeczytałam w tym tygodniu. Nie podlinkuję go Wam, bo nie chcę szerzyć negatywnych emocji ani jadu. Jeśli będziecie chcieli, sami znajdziecie post. W każdym razie autorka pomstuje na ludzi, którzy w jej przekonaniu są obleśni, nie dbają o siebie i generalnie wywołują u niej odruch wymiotny. Ok, rozumiem zamysł. Chce zachęcić ludzi, by o siebie zadbali. Ale chyba nie tędy droga i nie w taki sposób powinna to robić.

Bruce/ Brigitte Jenner

z17321051Q,Bruce-Jenner

fot. plotek.pl

Oglądacie “Keeping up with the Kardashians”?. Przyznaję z lekkim zażenowaniem, że ja tak. W każdym razie na pewno kojarzycie. Bruce/ Brigitte Jenner to mąż Kris Jenner, czyli matki m.in Kim Kardashian. Wydawał się spoko i w miarę normalny na tle całej rodziny Kardashianów. Aż tu nagle…Pojawia się informacja, że postanowił zostać kobietą. W wieku 65 lat. No lekki szok, ale chyba nie powinno to dziwić, jeśli ostatnie 25 lat spędził w świecie zdominowanym przez kobiety Kardashian. W każdym razie tutaj możecie obejrzeć wywiad z Bruce’m, w którym opowiada o swojej decyzji.

“Nie proś o miłość, przyjaźń i sympatię.”

To tekst, który tym razem gorąco Wam polecać przeczytać. Czasem mam tak, że myślę o czymś i nie potrafię ująć tego w słowa tak, jak bym chciała. Zrobiła to autorka właśnie w tym wpisie. Idealnie trafiła w moje czułe punkty i zupełnie nieświadomie przemówiła mi do rozumu. Zawsze byłam osobą, która się “prosi”, której zależy i, która się stara. Dużo czasu zajęło mi zrozumienie, że nie to nie i, jeśli ktoś ma Cię w dupie, to nie jesteś w stanie tego zmienić. I wiecie, co? Nie warto tego robić. Czasem trzeba  wylać na siebie kubeł zimnej wody.

Michał Witkowski

z17780770Q,Michal-Witkowski-w-czapce-z-symbolem-SS

Na swoim nakryciu głowy Michał Witkowski, w którym pokazał się na Fashion Weeku w Łodzi (kim on, do cholery jest?) wykorzystał symbolikę SS, czy oddziałów, które stanowiły załogę obozów koncentracyjnych III Rzeszy. Zobaczyłam to i ręce mi opadły. Pytam- kto zaprasza takich gości? Po co? Przestańmy kreować celebrytów- debili, celebrytów- ignorantów i celebrytów- pustaków. Pozwólcie, że zacytuję tutaj Filipa Chajzera: “Czy na tej pustej imprezie nie było ani jednego rozsądnego człowieka, który zdzieliłby go w ten pusty łeb? Ja rozumiem, moda, skrzywienie psychy, kretyńska homo bohema, ale na miłość boską, są jakieś granice!”. Idealnie powiedziane. Jaki szołbiz, takie “gwiazdy”.

Nie ma ludzi brzydkich…

172

jest tylko brak pieniędzy. To zdjęcie zrobiło mi dzień! Zwłaszcza, że jestem fanką urody Kim Kardashian ( tak, tak wiem, że jest po operacjach. Czekam na lincz i hejty). Każda z Nas może być ładna!

 

Miłej niedzieli!

Dodaj komentarz