Co działo się w minionym tygodniu? #3

Kolejny, już trzeci tydzień z rzędu robię taki wpis i zaczyna mi się coraz bardziej podobać. Dziś w Co działo się w minionym tygodniu same dobre rzeczy! Uwaga!  Post zdominowany prawie całkowicie przez kobiety 🙂

Co działo się w minionym tygodniu?

 

 Martyna Wojciechowska najbardziej wpływową kobietą

Wietnam-4

fot. www.martyna.pl

Uwielbiam Martynę Wojciechowską! Jest taką kobietą jaką sama chciałabym być! Podziwiam jej siłę, wolę walki, upór w dążeniu do celów oraz fakt, że łamie stereotypy na temat kobiet. Przy tym wydaje się niesamowicie ciepłą i sympatyczną osobą. Dlatego, gdy w tym tygodniu Gazeta Wyborcza opublikowała ranking najbardziej wpływowych Polek, a Martyna Wojciechowska zajęła pierwsze miejsce w kategorii: “media i opinie” byłam naprawdę podjarana! Link do rankingu tutaj.

HeForShe/ Emma Watson

10496075_900772396608318_6370725859847443469_o

fot. Facebook Emma Watson

Emma Watson już dawno przestała być Hermioną z Harrego Pottera. Wyrosła na przepiękną ( kolejna kobieta, którą się jaram, a jest ich całkiem spora lista) i inteligentną kobietę, która swoją sławę chce wykorzystywać w dobry sposób. Od zeszłego roku Emma Watson jest ambasadorką dobrej woli ONZ i zainicjowała swój program HeForShe, który ma na celu zaangażowanie mężczyzn w walce o równouprawnienie płci. W piątek pojawił się w Internecie film z przemówieniem Watson, który podsumowuje dotychczasowe działania programu. Siedząc koło Ban- Ki- moona, sekretarza generalnego ONZ i przemawiając pokazała, że ma coś do powiedzenia. Możecie obejrzeć tutaj.

Homeland

indeks

To moja “sesyjna” tradycja. Gdy tylko rozpoczynają się egzaminy, lub mam coś do zrobienia ( obecnie pisanie magisterki) potrzebuję czegoś, co skutecznie będzie mnie odrywało od pracy. Zazwyczaj są to seriale. Teraz mój wybór padł na “homeland” i jestem zafascynowana. Homeland jest genialny i idealnie trafia w mój gust. Po 8 latach niewoli w Iraku zostaje odnaleziony amerykański żołnierz, który powraca do kraju jako bohater. Agentka CIA podejrzewa go jednak, że przeszedł na stronę wroga i planuje atak terrorystyczny na Stany Zjednoczone. Jakkolwiek głupio to nie zabrzmi, to totalnie kręcą mnie klimaty związane z terroryzmem, islamem i amerykańskim wywiadem dlatego Homeland to idealny serial na przerwę między nauką.

Boogiesilver

Kiedyś namiętnie wyszukiwałam nowe blogi i często przeglądałam je całe. Dziś zdecydowanie wolę Vlogi i to na śledzeniu “vlogerów” spędziłam ostatni tydzień. A przede wszystkim wpadłam na przesympatyczną Boogie, która mówiła do mnie przez ostatni tydzień! Jeśli lubicie to dzisiaj zapraszam Was na jej kanał. Link.

Żeby Wam umilić niedzielny wieczór zostawiam Was z piosenką, która towarzyszyła mi w tym tygodniu! Niech Was nie zdziwi, że to soundtrack z Grey’a. 🙂 Wspominałam już chyba, że jest genialny?

Dodaj komentarz