Jak zachęcić do czytania

Planowałam dzisiaj opisać moją kulinarną podróż do Rico’s Kitchen, czyli nowej chińskiej restauracji w Poznaniu, która swoimi pierogami podbiła moje serce. Stwierdziłam jednak, że przejdę się tam jeszcze raz i dopiero po drugiej wizycie będę ją Wam polecać (lub nie:))!

Mówi się, że ludzie przestali czytać, że zapomnieli, co to książki lub jeśli czytają to tylko jakieś głupoty. Trudno mi się z tym zgodzić. W mojej osiedlowej bibliotece ciągle wypożyczone są najlepsze tytuły, przed Świętami księgarnie pękają w szwach i wydaje mi się, że czytanie znów jest… modne? Fajne? Jeśli jednak Wasz brat, siostra, przyjaciółka, mama, tata lub ktokolwiek inny skutecznie broni się przed przeczytaniem czegokolwiek, to mam dla Was kilka propozycji jak to zmienić! Czyli jak zmusić do czytania

7499ac965e765ccef43a685345546a4c

fot: Pinterest

PODRZUCAJ KSIĄŻKI

Gdy byłam młodsza uwielbiałam Dzieci z Bullerbyn, potem Małego Księcia i wreszcie Harry’ego Pottera. Tak. Byłam (jestem) prawdziwą Potteromaniaczką, uwielbiam tę książkę i każdą część czytałam kilka lub kilkanaście razy. Nie potrafiłam zrozumieć, gdy ktoś powiedział, że tego nie czytał. No, bo wiecie: Harry Potter to taki MUST READ. Pierwszą osobą, którą próbowałam zarazić czytaniem był mój brat.  Jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi, by zmusić go do czytania podrzucałam mu książki do… łazienki. Wiecie co? Opłaciło się! Siedząc tam przeczytał wszystkie 7 części! Ale możecie też podrzucać książki na długie podróże lub do walizek, by podczas wakacji nie nudzić się podczas opalania!

OPOWIADAJ

Często gdy z kimś rozmawiam mówię coś w stylu: “a wiem czytałam o tym”,  “ostatnio przeczytałam fajną książkę”. W każdym razie chodzi o to, że w moim odczuciu często wspominam o ciekawych książkach, które ktoś mógłby chcieć przeczytać. Jeśli wiem, że mam ze znajomym wspólne tematy, to chętnie opowiadam mu i polecam książki, które mogłyby mu się spodobać. Nakręćcie znajomych, a potem podsuńcie do czytania coś, co zaspokoi jego chęć poznania!

KUP PREZENT

Obecnie możecie kupić książki, które są tak przepięknie wydane i mają tyle genialnych zdjęć, że często muszę się powstrzymywać by nie kupować ich więcej! Macie znajomego, który lubi podróże? Kupcie mu album z fotografiami najpiękniejszych miejsc świata. Gotowanie? Pięknie wydana i opisana książka kucharska! Dzisiaj książki to nie tylko druk. Wydawcy konkurując ze sobą starają się za wszelką cenę przyciągnąć wzrok potencjalnego kupca, dlatego wszystkie książki często są cudownie zilustrowane i wydane!

CZYTANIE JEST SEXY

3cb5c6a5310adf13461e052890b910b8

fot: Pinterest

Drogie Panie! Przekonajcie swojego mężczyznę, że czytanie jest sexy! Drodzy Panowie, czy nie fajnie jest mieć w domu inteligentną i oczytaną kobietę?

Dodaj komentarz