Tawerna Mykonos

W tym wpisie polecałam Wam moje ulubione restauracje w Poznaniu. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, bo dodałabym dużo nowych miejsc, a z tamtej listy skreśliłabym 7th Street. Jednak jest miejsce, które niezmiennie Wam polecam, do którego wracam i jest pysznie! To Tawerna Mykonos! Prawdziwie greckie jedzenie na kulinarnej mapie Poznania!

20150319_150105

Pamiętam swoje pierwsze wakacje w Grecji i, gdy przekroczyłam próg Tawerny Mykonos poczułam się jakbym znów tam była. Wystrój jest cudowny i od razu przywodzi na myśl Santorini lub inną grecką wyspę dzięki połączeniu bieli i błękitu. Gdy zamkniemy oczy i spróbujemy grzanek z pastą z oliwek, pity czy świeżych tzatzików zapominamy, że jesteśmy w Poznaniu. Klimat miejsca to druga, zaraz po jedzeniu najważniejsza dla mnie rzecz w restauracji. A w Tawernie Mykonos czułam się jak na greckich wakacjach. Chociaż, gdy dziś miałam przyjemność tam jeść, to ludzi było zdecydowanie za dużo, a lokal jest odrobinę za mały, więc cały czar ulotnił się gdzieś pomiędzy rozmowami dobiegającymi ze stolika obok, a krzykami romskiej rodziny.

Przejdźmy jednak do jedzenia. Bo Tawerna Mykonos serwuje pyszne, świeże i prawdziwie greckie jedzenie. Jestem typową, oszczędną Poznanianką, złotówą w każdym calu, więc do Mykonos wybieram się zazwyczaj w godzinach 11-17, czyli w godzinach w których załapiecie się na tańszy lunch. Wierzcie mi, że warto skusić się na tę promocję, bo za cenę około 30 zł dostajecie zupę ( dla mnie pyszna z soczewicy, pomidorów, fety),

20150319_150711

20150319_150727

 

danie główne- u mnie kofta z jagnięciny w towarzystwie pity, tzatzików, pomidorów (nie wiem skąd biorą tak pyszne pomidory zimą!) i frytek (ale nie takich, wiecie smażonych z 15kilowego wora) i napój.

20150319_153234

Wspomniałam już o tym, że dodatkowo dostajecie grzanki z pastą z oliewek, a do zupy dodatkowe grzanki z oliwą i masełkiem ziołowym. I to wszystko za niewielkie pieniądze. Brzmi pysznie i takie jest! W tym roku wybieram się na wakacje do Grecji i mam nadzieję, że będą jadła tak samo dobrze jak w Tawernie Mykonos. Jeśli, więc nie macie jutro pomysłu na obiad to wpadnijcie na prawdziwie grecką ucztę w Poznaniu.

Tawerna Mykonos

Plac Wolności 14, Poznań

20150319_153418

Dodaj komentarz