Tavaa

5

Jak już wspominałam tutaj kuchnia indyjska jest jedną z moich ulubionych. Do tej pory faworytem w Poznaniu była niezaprzeczalnie Taj India. Gdy usłyszałam, że otwiera się nowa restauracja wiedziałam, że prędzej czy później będę musiała iść i ją wypróbować. Moja wizyta w Tavaa trochę przesunęła się w czasie, jednak z całą pewnością warto było czekać!

Początek grudnia, na dworze mróz, a gdy wchodzę do Tavaa czuję przepyszne, rozgrzewające zapachy i od razu robi się cieplej a ślinka leci. Na pierwszy rzut troszkę brakuje mi tutaj typowego indyjskiego wystroju, który na pewno jest wielkim atutem konkurencyjnej Taj Indii. Ale przecież chodzi o jedzenie! Czas, więc zamawiać. Ja decyduję się na Chicken Tikka Masala i dodatkowo chlebek Naan, a moja mama, która dzielnie mi towarzyszyła wybiera Meat Samosa oraz Chicken Tikka, do których dostaje zestaw trzech sosów. Umieramy z głodu, rozgrzewa nas herbata i pyszne zapachy. Na “zagryzkę” dostajemy naleśnik indyjski z kolendrowym, dość pikantnym dipem. Bardzo miłe zaskoczenie! Uwielbiam, gdy w restauracjach dostaję coś na “poczekanie” czego się nie spodziewam. Pierwszy plus. Potem jest już tylko lepiej. Wszelkie wątpliwości rozwiewają się, gdy biorę pierwszy kęs mojego Chicken Tikka Masala. Delikatny, mięciutki kurczak w przepysznym ostrym, pomidorowym sosie, w którym maczam mój chlebek. Jestem w niebie. Podkradam trochę od mamy z talerzy i również się rozpływam. Pyszne smażone pierożki i mięso z pieca tandoor. To są TE smaki, które kocham i, które pieszczą moje podniebienie. Gdybym mogła spróbowałabym wszystkiego z menu, ale porcje były tak duże, że nie dałam rady dojeść jednego dania.

05

Z radością mogę napisać, że Taj India ma dużą konkurencję, której ogromnym plusem jest to, że znajduje się w samiutkim centrum miasta (ul. Ratajczaka 30). Jedzenie jest przepyszne, a ceny w obu restauracjach są do siebie bardzo zbliżone. Na stronie internetowej Tavaa wyczytałam jednak, że we wtorki, środy i czwartki możecie trafić na naprawdę fajne promocje. Wszelkie moje wątpliwości związane z wystrojem miejsca od razy rozwiały się, gdy skosztowałam jedzenia. Naprawdę warto wybrać się w jakiś jesienny wieczór i poczuć Indie w Poznaniu.

 

Restauracja Tavaa

ul. Ratajczaka 30

 

źródła obrazków: www.tavaa.pl

One comment

Dodaj komentarz