Tapasta

Pisałam Wam już (na przykład tutaj), że uwielbiam kuchnię włoską, a pizza jest moim ulubionym “fast foodem”. Nie wspominałam jednak, że ogromną miłością darzę także makarony! Idąc do włoskiej knajpy zawsze mam dylemat, co wybrać – pizzę czy pastę. Dlatego, gdy w Poznaniu powstało miejsce, w którym serwują własnoręcznie przygotowywane makarony oszalałam.

Tapasta to idealne miejsca dla każdego miłośnika makaronów. Wiedziałam, że muszę się tam wybrać i czułam, że to może być strzał w dziesiątkę. Nie pomyliłam się. Opisuję Wam moje wrażenia po dwóch wizytach w Tapaście i za każdym razem było tylko lepiej. Moja przyjaciółka wpada tam częściej na szybki lunch i twierdzi, że każda wizyta jest pyszna! Wierzę jej na słowo. Zresztą i ja tam byłam, i jadłam, więc śmiało piszę – idźcie i jedźcie!

Do rzeczy – Tapasta ma pyszne makarony w przyzwoitych cenach i równie tanie przystawki. Mój pierwszy wybór to klasyczna carbonara. Makaron jest odrobinkę, tylko delikatnie sklejony, ale oprócz tego jest pyszny. Moje jedzenie carbonary jest trochę śmieszne, bo niezależnie od tego czy robię ją w domu, czy zamawiam w restauracji nigdy nie zjadam boczku. Lubię jego posmak, jest obowiązkowym składnikiem, ale po prostu nie smakuje mi. Nic dziwnego zatem, że nie zjadam go także w Tapaście mimo, że nie jest specjalnie tłusty. Carbonara za pierwszym razem skłoniła mnie do kolejnej wizyty, ale dopiero lasagne zamówiona ostatnio przekonała mnie, że Tapasta to miejsce, które będę odwiedzać regularnie.

METADATA-START

METADATA-START

Pierwszy raz w życiu zamówiłam lasagne w restauracji. Dlaczego? Zawsze bałam się, że dostanę papkę z makaronu, beszamelu, sosu zapieczoną z grudowatym ohydnym żółtym serem.  Ryzykuję i jeśli mam gdzieś zjeść lasagne to Tapasta wydaje się odpowiednim wyborem.  Zamawiam, dostaję i zjadam. Jest przepyszne. Smutno mi, że zjadłam! Delikatny sos beszamelowy, własnoręcznie przygotowane płaty makaronu, dobre mięso i prawdziwy parmezan – to jest to! Lasagne warta swojej ceny i zdecydowanie będę wracać na nią częściej. Mam nadzieję, że będzie w menu, bo Tapasta często je zmienia i dodaje nowe pozycje. Kochacie makarony? Lubicie pyszne jedzenie dobrej jakości?  Wiecie, gdzie iść.

Dodaj komentarz