Podróż na sto stóp

Barwna, kolorowa i pyszna – właśnie taka jest opowieść przedstawiona w filmie Podróż na sto stóp. To historia o pasji, kulturze i przede wszystkim gotowaniu. Idealnie pokazuje, że kuchnia jest  sposobem na łagodzenie obyczajów. Zdaje się, że w każdej kulturze wspólne posiłki łączą ludzi a miłość do jedzenia nie ma narodowości i nie uznaje podziałów.

Coś w tym filmie mnie urzekło i sama nie potrafię jednoznacznie wskazać, co konkretnie. Czy to piękne miasteczko, w którym toczy się historia? A może cudownie pokazane więzy rodzinne, przeplatane miłością do jedzenia? Albo cudowna kuchnia indyjska, której smak czuję w ustach, gdy oglądam film?

 

7626510.3

 

Rodzina z Bombaju zmuszona jest opuścić swój kraj i przypadkowo trafia do małego francuskiego miasteczka, gdzie otwierają restaurację z kuchnią indyjską. Dokładnie na przeciwko znajduje się inna – francuska. Dwa zupełnie różne światy, które wbrew pozorom łączy bardzo wiele – pasja i miłość do jedzenia.

To zabawna historia, która doskonale pokazuje także, jak ważna jest bliskość rodziny i otwartość na świat oraz poznawanie nowych kultur. To historia o spełnianiu marzeń i dążeniu do celu, ale przede wszystkim ciepła opowieść o ludziach i najważniejszym – jedzeniu.

To film lekki i przyjemny, które jednak pokazuje nie tylko kulinarne różnice kulturowe, ale przede wszystkim ludzi w obliczach różnych wydarzeń w życiu. To, co szczególnie mi się podobało ( oczywiście poza jedzeniem) to poczucie humoru, bohaterowie, którzy od razu wzbudzają sympatię i przepiękne zdjęcia. To film, podczas którego myślisz sobie – chciałbym tam być tu i teraz.

Co wyniknie z sąsiedztwa dwóch, zupełnie różnych restauracji? Czy rodzinna restauracja indyjska będzie stanowiła zagrożenie dla prestiżowej francsukiej restauracji, walczącej o kolejną gwiazdkę Michelin? Czy właściciele znajdą wspólny język? Czy rzeczywiście kuchnia i jedzenie potrafi łączyć ludzi? Obejrzyjcie Podróż na sto stóp i sprawdźcie sami. Gwarantuję Wam, że zostanie Wam w pamięci temperament Hindusów i ochota na przepyszną indyjską kuchnię.

Dodaj komentarz